top of page

Vihmaveerennide puhastamine

Vihmaveerennide puhastamine on tähtis eelkõike sellepärast, et hoida ära äravoolutorude ummistused, mis omakorda aitab ära hoida vihmaveerennide amortiseerumise.

Vihmaveerennide puhastamine

Vihmaveerennide vajalikkus ning puhtuse tähtsus

 

Vihmaveerennid on maja küljes selleks, et juhtida ära sadevesi. Kui renne poleks siis katuselt jookseks vesi alla koos mustusega, mis on katusel. Selle tagajärjel võib määrduda fassaad või vesi voolata maja seina vahele, mis omakorda tekitab kahjustusi maja konstruktsioonile. Võib tekkida hallitus või koguni fassaadimaterjal maja küljest lahti tulla.

Miks peab vihmaveerenne puhastama?

Vihmaveerennide puhastamine on mõistlik jätta sügisesse, kui puudelt on lehed langenud. Suve ja sügisega koguneb vihmaveerennidesse palju sodi ja lehti. Enne talve jõudmist oleks mõistlik need ära puhastada, sest kui miinuskraadidega vesi rennides ära jäätub, võivad tekkida vihmaveerennidele külmakahjustused (mõlgid, purunemised) või sootuks katki minna. Kui sodi ja lehed on niiskusega koos vihmaveerennides ära jäätunud ning lumi sajab peale, tekib rennidele suur koormus. Mis omakorda võib viia kinnituste murdumisele või sootuks vihmaveerenn maja küljest lahti tulla. 

 

Pakume vihmaveesüsteemide puhastamist ettevõtetele, ühistutele ning kõigile kinnisvara omanikele. Selleks, et mitte katuselt või redelilt alla kukkuda kutsuge profesionaalid, sest ehitusalpinism ja tõstukid on meie töö igapäevane osa. 

Puhastamise hinnad sõltuvad vihmaveerennide kõrgusest maapinnast ja tehtava töö keerukusest. Parima pakkumise saamiseks kirjutage info@varavari.ee 

Kui soovite töid ise teha

Kui Te soovite ise töid teha siis tuleks puhastada vihmaveerenne iga aasta. Kasutage turvavarustust, jälgige kuidas ja kuhu te redeli panete ning ärge jätke asju redeli alla lohakile. Juhuks kui Te kukkuma peaksite. Katuselt töid tehes peaksite olema kinnitatud turvaköitega ja traksidega. Must samblane katus on äärmiselt libe ja ohtlik, kindlasti tuleks teha töid katuselt kuiva ilmaga.

Küsige pakkumist ning puhastame Teie vihmaveerennid ja likvideerime ummistused. 

Ummistused ja fassaadi kahjustused
  • Ummistunud torud võivad külmakraadide käes puruneda, rennide kinnitused võivad järgi anda ummistunud vihmaveerenni raskusele

  • Ummistuste korral voolab vesi üle renni ääre, mille käigus võib maja fassaad määrduda.

  • Kui renne pole pikalt puhastatud on raske mustust kätte saada

  • Vihmaveerennidesse asuvad elama linnud, herilased ja muud kahjurid

rennide puhastus
bottom of page